Szerintem ez a recept nagyon rendben van, a burgonya a hagymasalival, tökéletes a csülökkel!
Hozzávalók:
Hozzávalók:
A burgonyához:
- 5 db közepes méretű sütni való burgonya
- 5 ek olívaolaj
- 5 dkg vaj
- Ízlés szerint só
- 1 doboz KOMÉTA konyhakész fűszeres csülök
A hagyma salátához:
- 3 ek kristálycukor
- csipet só
- 2 ek 20%-os ételecet
- 2,5 dl hidegvíz
- 2 nagy fej lilahagyma
Elkészítés:
A burgonyákat alaposan megmosom és egyben, hámozás nélkül egy-egy darab sütőpapírra teszem, megsózom, meglocsolom egy-egy kanál olívaolajjal, becsomagolom a sütőpapírba, tepsire sorakoztatom és 200 fokra előmelegített sütőben, légkeveréses fokozaton, 60 perc alatt készre sütöm.
A csülköt a kartonból kivéve, de a tasakkal együtt 10 percre forró vízbe helyezem, majd a páclével együtt egy hőálló sütőedénybe teszem, bevagdosom a bőrét és 200 fokra előmelegített sütőben 45 perc alatt készre sütöm. A sütési idő alatt többször meglocsolgatom a kisült szafttal.
A megsült burgonyát még forrón, kereszt alakban bevágom és egy-egy darabka vajat teszek bele. A megsült, felszeletelt csülökkel kínálom. Jól illik hozzá az ecetes lilahagyma saláta.
Elkészítési idő: 15 perc + sütési idő
