Ha valaki szereti a tésztát és a paradicsomot, ez az ő receptje. Régóta gondolokozom egy olyan recepten, amiben úgy dominál a paradicsom, hogy nem pürésített, de mégis valamitől különleges.
A sültpaprika krémleves sikerén felbuzdulva, gondolotam konfitálom a paradicsomot és ebben a formájában használom a tészta ízesítésére… és láss csodát bejött. Nálunk ez a recept határozottan felkerült arra a bizonyos “listára”, ezért jó szívvel ajánlom Mindenkinek.
Roppant egyszerű elkészíteni és ha azt nézem, hogy igazából a munka oroszlán részét a sütő végzi, akkor nem is olyan időigényes.
Hozzávalók:
35 dkg cherry paradicsom
5 gerezd fokhagyma
0,3 dl kukoricacsíra olaj
2 ek magyaros kukorícacsíra olaj
1 fej vöröshagyma
1 szál újhagyma
30 dkg gm száraztészta
50 dkg csirkemell filé
3 dl lm tejszín
4 ek lm natúr joghurt
3 ek aprított petrezselyemzöld
Ízlés szerint só, frissen őrölt tarka bors
Elkészítés:
A paradicsomot alaposan megmosom, kettévágom, tűzálló tálba teszem, a vágott részével felfele, meglocsolom az olajokkal, majd megszórom az aprított fokhagymával és 150 fokra előmelegített sütőben, légkeveréses fokozaton, 40 perc alatt készre sütöm.
Amíg a paradicsom sül, forrásban lévő, enyhén sós vízben kifőzöm a tésztát.
A csirkemellet vékony szeletekre vágom. Az apró kockára vágott vöröshagymát némi zsiradékon megfonnyasztom, hozzá adom a csirkemellet, együtt pirítom őket és amikor a hús már szép aranybarna, sózom, borsozom, felöntöm a tejszínnel, hozzá adom a joghurtot, a felkarikázott újhagymát és összerottyantom.
Legvégül, a már kész tésztához keverem a megsült paradicsomot, a frissen aprított petrezselymet és forrón kínálom.
A díszítéshez érdemes kihagyni néhány paradicsomot, mert nagyon mutatós a tészta tetejére helyezve.
Jó étvágyat kívánok!
Elkészítési idő: 45 perc
KÖVESS minket a FACEBOOK-on INTAGRAM-on és a YouTube-on is!
További csirkés tészta recept amiket nagyon szeretünk:
Chorizós-tejszínes sajtos tészta – VIDEÓVAL